دسترسي سريع

سازمان ملی استاندارد، نهاد حاکمیتی مستقل و پایبند به قانون است

سازمان ملی استاندارد، نهاد حاکمیتی مستقل و پایبند به قانون است
رئیس سازمان ملی استاندارد در بازدید از اداره‌کل استاندارد تهران، عدم تسامح در برخورد با بی‌قانونی‌ها از سوی نهادها را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، غلامرضا شریعتی در جلسه‌ای که در حاشیه این بازدید با حضور هیات همراه و مدیرکل و روسای ادارات این اداره‌کل برگزار شد، درخصوص استانداردسازی زمین‌های بازی، برخورد قاطع با شهرداری‌های متخلف را در چارچوب وظایف سازمان ملی استاندارد و این امر را لازم‌الاجرا دانست.
وی در بازدید از آزمایشگاه‌های طلا، شوینده، شیمی و غذایی این اداره‌کل، بر برون‌سپاری و تمرکز زدایی دولتی تاکید کرد و گفت: این امر  از اولویت‌های کاری در سازمان ملی استاندارد و ادارات تابعه است.
محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد استان تهران در این جلسه گزارش داد: ۱۷درصد از ۲۵هزار واحد تولیدی در کشور، در استان تهران فعالیت دارند.
وی ادامه داد: درحالیکه ۴۵ درصد از گواهی‌نامه‌های صادرشده آسانسور و ۲۶درصد از تجهیزات بازی، ۲۲درصد از مراکز آموزشی همکار استاندارد، ۱۶ درصد از اقدامات مربوط به پروانه‌های استاندارد و ...مربوط به استان تهران بوده‌است، تنها ۶درصد از نیروی انسانی و ۷درصد از بودجه کل به این استان اختصاص دارد.
این مقام مسئول‌ با اشاره بر کمبودهای ملموس و مانع، توجه ویژه به این اداره‌کل را به بهبود عملکرد و نظارت بر استاندارسازی منتج دانست و‌ خواستار شد.
 در این بازدید سه ساعته، چالش‌ها و مسائل مربوط به ضوابط و روش‌های اجرایی از سوی روسای ادارات و معاونین این اداره کل طرح و بررسی شد و مقرر گردید موضوعات به شکل تخصصی در کارگروهها و شورای معاونین سازمان طرح و تصمیم گیری گردد.