دسترسي سريع

تدوین استانداردهای سلامت‌محور گام اول ارتقای این صنعت است

محمودرضا طاهری در چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور با رویکرد ارتقای سلامت محصولات و خدمات، که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزارشد، گفت: برای ارتقای کیفیت محصولات و صنعت سلامت‌محور، همگامی و همدلی نهادهای متولی ضروری است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، در چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور که با هماهنگی انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران و سازمان غذا و دارو برگزار شد، تعدادی از مقامات و مسؤولان متولی و اساتید دانشگاه حضور داشتند و به ایراد سخنرانی پرداختند.
طاهری در این مراسم تاکید کرد: صنعت سلامت محور تنها به محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی محدود نمی‌‎شود و کلیۀ موضوعات مرتبط با سلامت جامعه را دربرمی‌گیرد. وی ادامه داد: باید در تولید کالاهای سلامت محور، که در آینده برای آن‌ها گواهینامه صادر خواهدشد، به موضوعات تبعی آن نظیر محیط زیست، مصرف انرژی و آلاینده‌ها توجه شود.
مدیرکل استاندارد تهران با تاکید بر مشارکت همدلانه نهادها برای تدوین استانداردهای مرتبط با این موضوع، کار مشترک سازمان ملی استاندارد ایران با وزارت جهاد کشاورزی برای صدور پروانه‌های حدمجاز آلاینده‌ها را نمونه‌ای از تعاملات موثر بین‌بخشی دانست.
 هدف از برگزاری این جشنواره پایش، رتبه‌بندی، اعتباربخشی و تشویق مجموعه‌های برتر و سازمان‌های متعهد به امر سلامت، در جهت معرفی آخرین دستاوردهای واحدهای سلامت ‌محور و نیز ارتقای سطح آگاهی، نگرش و فرهنگ استفاده از محصولات و خدمات سلامت محور می‌باشد. همچنین فراهم آوردن زمینه حضور گسترده صاحبان صنایع در بازارهای بین‌المللی و انعکاس مفهوم صنعت سلامت ‌محور در سیاست‌های کلان کشور از دیگر اهداف این جشنواره عنوان شد.
در پایان این جشنواره، به انتخاب داورانی از انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران، از تعدادی از واحدهای خدماتی و تولیدی، شرکت‌های دارویی، آرایشی و بهداشتی، در 5 رتبۀ تندیس زرین، سیمین، بلورین و لوح اشتهار و اهتمام صنعت سلامت محور، تقدیر شد.