چهارشنبه 7 خرداد 1399   00:58:53
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
چهارشنبه 7 خرداد 1399 00:42:45
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1399/1/18 دوشنبه
صحت عملكرد بیش از ٩٩درصد وسایل توزین در استان تهران

بازرسی های كارشناسان استاندارد از وسایل توزین در استان تهران و در طول سال گذشته، صحت عملكرد بیش از ٩٩درصد این وسایل را نشان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در این خصوص تشریح كرد: بر اساس ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس و وسایل سنجش، وسایل توزین باید حداقل یک مرتبه در سال بازرسی و صحت عملكرد آنها مورد آزمون قرار بگیرند.

وی ادامه داد: براساس بازرسی های كارشناسان استاندارد و شركت های بازرسی تایید صلاحیت شده، آمار سال گذشته  نشان داد، در زمان آزمون، كمتر از یك درصد وسایل توزین آزمون شده در استان، منطبق با استاندارد نبودند. 

این مقام مسوول با اشاره بر اینكه وسایل توزینی كه صحت عملكرد آنها تایید نشود، برچسب تایید صحت عملكرد بر آنها الصاق نمی شود، افزود: شهروندان با مشاهده برچسب مذكور میتوانند از عدم كم فروشی وسیله توزین مورد استفاده مطمئن شوند.

طاهری همچنین در خصوص سوالات متعدد شهروندان از قانونی بودن دریافت هزینه آزمون از واحد صنفی نیز خاطرنشان كرد: بر اساس مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، برای انجام این آزمون ها، كارمزدی باید توسط خود واحد صنفی پرداخت شود كه تعرفه آن ، هر سال توسط سازمان ملی استاندارد تعیین و به ادارات كل استانی ابلاغ می شود.


نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.