دسترسي سريع

گزارش تصويري
مدیرکل استاندارد استان تهران: تولیدکنندگان اسباب بازی باید پروانه استاندارد دریافت کنند عباس نوری در جلسه با انجمن‌های تولیدکنندگان اسباب بازی ایران بر ضرورت استانداردسازی تولیدات این صنعت تاکید کرد و گفت: 25 واحد تولیدکننده اسباب بازی در استان تهران دارای پروانه استاندارد معتبر می‌باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل استاندارد استان تهران، نوری در جلسه هم‌اندیشی مسؤولان اداره‌کل با نمایندگانی از انجمن‌ تولیدکنندگان اسباب بازی ایران، گفت: تامین ایمنی و سلامت کودکان ضروری است و از این رو حدود 15 استاندارد ملی برای فرآورده‌های این صنعت، در قالب اسباب بازی‌های سوارشدنی و غیر سوارشدنی، اسباب بازی ساده پلاستیکی، فلزی و شیشه‌ای، اسباب بازی‌های الکتریکی، بازی‌های فکری، پازل، انواع لگو، اسباب بازی‌های شانسی، خمیر، ژل و شن بازی، رنگ انگشتی، اسباب بازی‌های بویایی و تجهیزات زمین بازی خانگی تدوین شده که همگی مشمول استاندارد اجباری می‌باشند و تولید، توزیع و فروش آن‌ها بدون علامت استاندارد ممنوع است.
وی افزود: اداره‌کل استاندارد استان تهران آمادگی تعامل و همکاری شایسته با انجمن‌ها و اصناف برای استانداردسازی صنعت مربوطه را دارد.

اعضای این انجمن نیز با ارائه گزارشی از واحدهای تولیدی دارای پروانه استاندارد صنعت اسباب بازی، به طرح مشکلات و چالش‌های پیش روی این صنعت پرداختند.