دسترسي سريع

گزارش تصويري
پیام مدیرکل استاندارد تهران به مناسبت روزجهانی استاندارد قرن اخیر، شاهد تلاش‌های گسترده و هدایت‌شده ملت‌ها و دولت‌ها برای رسیدن به توفیقات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روزافزون بوده‌است و ازین‌رو، از اواخر قرن بیستم، سازمان‌های جهانی و دولت‌ها با مدنظر قرار دادن مفهوم توسعه پایدار، تلاش کرده‌اند تا در کنار پیشرفت‌های اقتصادی و اجتماعی، منابع زیستی را نیز حفظ کنند و در این راستا، داشتن چشم‌انداز مشترک، برای داشتن دنیایی بهتر و نیل زودهنگام آرمان‌ها، جامعه جهانی را کمک خواهدکرد.
از این منظر، طراحی، تولید و مصرف کالاها و خدمات با استانداردهای مطلوب که به حفظ کیفیت زندگی بشر و در امان ماندن دنیا از خطرات و بحران‌ها کمک می‌کند، نکته‌ای اساسی است و به عنوان اولویتی جدی در جهان مطرح شده‌است. این الزامات و چارچوب‌ها در ایران نیز با محوریت سازمان ملی استاندارد، طراحی و عملیاتی شده و می‌شود و تلاشگران این عرصه، با کوشش شبانه‌روزی پیگیر اهداف توسعه پایدار کشور هستند.
امید است، در این راه پر فراز و نشیب، در کنار توجه به اهداف ملی توسعه پایدار و سند چشم‌انداز 1404، تعهد به چشم انداز مشترک جهانی، مدنظر قرارگیرد و شاهد رفاه و پیشرفت روزافزون مردم ایران اسلامی باشیم.

محمودرضا طاهری 
مهر 1400