دسترسي سريع

گزارش تصويري
اطلاعیه اداره‌کل استاندارد تهران درخصوص وجود جسم خارجی در بستنی دومینو درپی انتشار گزارش خبر و فیلمی در فضای مجازی مبنی بر وجود جسم خارجی در یک بستنی دومینو، اداره‌کل استاندارد تهران پس از بازرسی از خط تولید بستنی دومینو و انجام آزمایش بر روی این بستنی، نتیجه بررسی‌های خود را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد تهران، محمودرضا طاهری با تاکید براینکه شهروندان باید پس از مشاهده هرگونه موردی با ارایه شکایت به این اداره‌کل، بعنوان حامی حقوق مصرف‌کننده( مطابق ماده ۱۴ و ۴۵ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد)، مراتب را‌ پیگیری کنند، در این خصوص توضیح داد:  پس از درج گزارش خبری ایسنا، در خصوص وجود چسب زخم در یکی از بستنی‌های خریداری شده با برند دومینو، بلافاصله تیم کارشناسی به صورت سرزده از خطوط تولید بستنی دومینو بازدید و امکان وجود جسم خارجی در مرحله تولید و پس از آن را دقیقاً بررسی کرد؛ و نمونه مذکور که پس از ۵ روز از انتشار خبر (۲۱تیرماه)، با پیگیری‌های مکرر توسط اداره‌کل دریافت شد، علی‌رغم اینکه بستنی در شرایطی که باز و آب‌شده بود، در محل آزمایشگاه اداره‌کل استاندارد استان تهران(۲۶ تیرماه)بررسی شد و نتایج به شرح ذیل به اطلاع عموم مردم می‌رسد.
با توجه به خطوط تولید تمام اتوماتیک و تحت کنترل شرکت دومینو، احتمال وجود جسم خارجی در مراحل تولید، تقریباً غیرممکن می‌باشد، ولی با بررسی نمونه شاکی در محل آزمایشگاه، ضمن رد وجود چسب زخم در کالای تولیدی، مشخص شد نوار کاغذی با ابعاد ۴*۱ سانتی‌متر در نمونه، در تماس با چوب بستنی است، که در خصوص امکان وجود آن پس از تولید و یا در حین تولید به علت دفرم شدن بستنی امکان اظهار نظر وجود ندارد.
اداره‌کل استاندارد تهران ضمن توصیه به واحد دومینو برای اعمال دقت بیشتر در فرایند تولید، اعلام کرد: برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی، شهروندان و خبرگزاری‌ها باید هرگونه مشکل در کالاهای مشمول رعایت استاندارد اجباری را به اداره‌کل استاندارد گزارش دهند و بدون انجام آزمون‌های مربوطه از هرگونه اظهارنظر و اعلام آن خودداری نمایند .
لازم بذکر است، بستنی مذکور با سری ساخت ۱۴۰۸ تاریخ تولید ۱۴۰۰/۴/۱۰ بوده‌است. که در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲۶ یعنی به محض دریافت نمونه آزمون شد.