دسترسي سريع

بيشتر

بازرسی و آزمون 9هزار مخزن CNG خودروی دوگانه سوز

مدیرکل استاندارد تهران با تاکید بر استفاده از مخازن استاندارد گاز فشرده در خودروهای دوگانه‌سوز، تاکید کرد: عواقب هرگونه خطر احتمالی با مالک خودرو است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد تهران، از ابتدای سالجاری تاکنون، با توجه به اجباری بودن استاندارد تست فشار هیدرواستاتیک مخازن CNG نصب‌شده در خودروهای دوگانه‌سوز، 8943 مخزن CNG خودرویی در استان، و توسط آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت‌شده‌، آزمون شد.
محمودرضا طاهری با اعلام این خبر گفت: درحال حاضر 16 آزمایشگاه همکار و مورد تأیید استاندارد در زمینه آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG خودرو در استان فعالیت دارند که بر اساس استاندارد ملی مربوطه و با همکاری بازرسان استاندارد، مخازن ذخیره  CNG منصوبه بر روی خودروهای دوگانه‌سوز را مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه در این طرح،  بازرسی  و تست ادواری مخازن  CNG براساس استاندارد های ملی ایران به شماره‌های ۶۷۹۲- ۹۴۲۶-۹۷۴۷ انجام می‌شود، افزود: در این طرح از سیستم سوخت‌رسانی، نحوه بستن اتصالات، تجهیزات استقرار مخزن و سایر قسمت های این تجهیزات بازدید می‌شود.
این مقام مسؤول با بیان اینکه آزمایشگاه‌های همکار، ضمن نظارت و پایش، در صورت تامین شرایط کیفی، در مقاطع زمانی دو ساله تمدید اعتبار می‌شوند، گفت: آزمایشگاه آزمون فشار هیدرواستاتیک مخازن CNG نوع یک خودروها، به طور مرتب توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد مورد بازرسی و ارزیابی مراقبتی قرار می‌گیرند.