دسترسي سريع

گزارش تصويري
مدیرکل استاندارد تهران: الزام اصناف به همکاری با بازرسان استاندارد برای آزمون وسایل توزین خود مدیرکل استاندارد تهران با اشاره بر انجام 8هزار مورد بازرسی و آزمون وسایل توزین واحدهای صنفی در سال گذشته توسط بازرسان استاندارد، تاکید کرد: اصناف موظف به همکاری با بازرسان استاندارد برای پلمب‌گذاری وسایل توزین خود، هستند. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، طاهری در این خصوص گفت: بر اساس ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس و وسایل سنجش، وسایل توزین باید حداقل یک مرتبه در سال بازرسی شوند و صحت عملکرد آنها مورد آزمون قرار بگیرند.
وی با اشاره بر اینکه این بازرسی‌ها، جهت صیانت از حقوق مصرف‌کننده مصوب و اجبار شده‌است، ادامه داد: بر اساس بازرسی‌های کارشناسان استاندارد و آزمایشگاه‌های همکار تاییدصلاحیت‌شده، آمار سال گذشته نشان داد، در زمان آزمون، 5/1 درصد از وسایل توزین آزمون‌شده در استان، منطبق با استاندارد نبودند.
این مقام مسوول با اشاره بر اینکه وسایل توزینی که صحت عملکرد آنها تایید نشود، برچسب تایید صحت عملکرد بر آنها الصاق نمی‌شود، افزود: شهروندان با مشاهده برچسب مذکور می‌توانند از عدم کم‌فروشی وسیله توزین مورداستفاده  مطمئن شوند.
طاهری همچنین در خصوص سوالات متعدد شهروندان از قانونی بودن دریافت هزینه آزمون از واحد صنفی نیز خاطر نشان کرد : بر اساس مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، برای انجام این آزمون، کارمزدی باید توسط خود واحد صنفی پرداخت شود که تعرفه آن، هر سال توسط سازمان ملی استاندارد تعیین و به ادارات کل استانی ابلاغ می شود.