دسترسي سريع

گزارش تصويري
مدیرکل استاندارد تهران: صنعت غذا، پیشرو در بین صنایع کشور مدیرکل استاندارد استان تهران در بازدید از دو واحد تولیدی کامبیز و مطهر، با اشاره براینکه صنعت غذا در ایران یکی از بزرگترین و رو به رشدترین صنایع است، گفت: 550 واحد تولیدی و 1100 فرآورده در این صنعت، در استان تهران مجوز استاندارد دارند. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در بیست و سومین بازدید خود از واحدهای تولیدی و خدماتی استان تهران، از کارخانه کامبیز، تولیدکننده انواع مواد غذایی و چاشنی‌ها، در شهرک صنعتی صفادشت، در شهریار، از خطوط تولید انواع مربا، ترشی، عرقیات، کشک، کنسرو و رب گوجه فرنگی در این واحد دیدن کرد.
واحد تولیدی کامبیز که برای 12 فرآورده خود شامل کنسرو زیتون شور، رب گوجه‌فرنگی، خیارشور، ترشی سیر، ترشی فلفل، ترشی مخلوط، کشک، آبغوره، مربا و مارمالاد، شربت سکنجبین، شربت به‌لیمو و شربت چکیده‌های گیاهی، از این اداره‌کل، پروانه کاربرد علامت استاندارد اخذ کرده‌است، قدمتی 53 ساله دارد.
مدیرکل استاندارد تهران، در ادامه و در بیست و چهارمین بازدید، از واحد تولید مطهر، تولیدکننده انواع پنیرپیتزا، در شهرک صنعتی صفادشت، دیدن کرد.
وی با تاکید بر اقبال واحدهای تولیدی و مصرف‌کنندگان به گواهی حلال، اقدام این واحد را برای دریافت گواهی‌نامه حلال بسیار ارزنده دانست.
این واحد تولیدی برای پنیر پیتزا پروسس، پنیر پیتزا موزارلا و پنیر پروسس خود از این اداره‌کل پراونه استاندارد و گواهی‌نامه حلال اخذ کرده‌است.