سه‌شنبه 17 تير 1399   03:21:12
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
دوشنبه 16 تير 1399 22:13:00
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1399/4/9 دوشنبهمدیر کل استاندارد استان تهران:
تدوین و اجرای استانداردهای کارخانه‌ای راهی برای رونق تولید
مدیرکل استاندارد استان تهران در بازدید از واحد تولیدی نان توشه سحر، بر تدوین استانداردهای کارخانه‌ای تاکید کرد و گفت: داشتن این استانداردها، ضامن کیفیت محصول و رونق تولید است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، طاهری در دوازدهمین بازدید خود از واحدهای تولیدی و خدماتی استان در سالجاری، از خط تولید و آزمایشگاه‌های واحد تولیدی نان توشه سحر بازدید کرد.
وی در این بازدید، تدوین استانداردهای کارخانه‌ای را مزیتی بزرگ برای واحدهای تولیدی دانست و گفت: سطح کیفی استانداردهای کارخانه‌ای بعضا می تواند از استانداردهای بین‌المللی نیز بالاترباشد  و این راهی است بسوی رونق تولید.
مدیرکل استاندارد استان تهران در ادامه، با تشریح بسته‌های حمایتی ویژه تولیدکنندگان نمونه، واحدهای را برای شرکت در فرایند انتخاب واحد نمونه و استفاده از این بستۀ حمایتی ترغیب کرد.
طاهری در بخش دیگری از گفته‌های خویش با اشاره به استاندارد تشویقی گندم تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد درصدد است تا بتواند به کمک سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، گندم تحویلی به کارخانجات آرد را به سمت استاندارد سازی پیش برد.
واحد تولیدی نان توشه سحر که از سال 88 در شهرک صنعتی نصیرآباد فعالیت خود را آغاز کرد، از اداره‌کل استاندارد استان تهران، دو پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای فرآورده‌های کیک روغنی( به شماره استاندارد ملی2553) و شیرینی آردی( لایه‌ای تخمیری- به شماره استاندارد ملی 3493) و یک پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده نان حجیم( به شماره استاندارد ملی 2338)، اخذ کرده‌است.
این مقام مسؤول در ادامۀ بازدیدهای خود، از یک واحد بسته‌بندی چای، با نام بیاض ارمغان، در شهرک صنعتی نصیرآباد دیدن کرد.
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.