سه‌شنبه 17 تير 1399   03:24:45
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
دوشنبه 16 تير 1399 22:13:00
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1399/4/8 يكشنبه
فرایند انتخاب تولیدکنندگان نمونه استانی و ملی آغاز شد
مدیرکل استاندارد تهران از آغاز فرایند انتخاب واحد تولیدی نمونه استانی و ملی سال ۹۹ خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی که مایل به شرکت در این فرایند هستند، تا بیستم تیرماه فرصت دارند مدارک خود را ارایه دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در تشریح این خبر گفت: فرایند انتخاب واحد نمونه سال ۹۹، از بیستم خرداد ماه سال‌جاری از طریق سامانه نظارت بر اجرای استاندارد(سینا) آغاز شده و آماده دریافت مدارک واحدهای تولیدی علاقه‌مند به شرکت در این فرایند است.
وی با اشاره بر اینکه مدارک و مستندات لازم در سایت اداره‌کل برای علاقه‌مندان به شرکت در این فرآیند در دسترس است، افزود: این فرایند در سامانۀ سینا در سه مرحلۀ خوداظهاری واحد تولیدی، بررسی و صحه‌گذاری یا تغییر امتیاز توسط استان و بررسی و صحه‌گذاری یا تغییر امتیاز توسط ستاد انجام می‌شود.
مدیرکل استاندارد تهران تشریح کرد: فقدان نیتجه آزمون نامنطبق در طول دوره ارزیابی (به عنوان شرط اصلی)، دارا بودن گواهینامه‌های رسمی سیستم مدیریت معتبر در سطح ملی و بین‌المللی، میزان فعالیت‌های آموزشی واحد تولیدی، حضور مستمر مدیر کنترل کیفیت در واحد تولیدی، ارتقاء سطح فناوری، تکنولوژی و چگونگی روش ساخت و تولید و نیز دارا بودن مدارک و شواهدی مبنی بر انجام کار تحقیقاتی مرتبط با ارتقاء کیفیت رشته صنعتی مورد نظر در طول دوره ارزیابی از معیارهایی است که در امتیازدهی واحدهای تولیدی لحاظ می‌شود.
وی درخصوص بسته‌های حمایتی ویژه واحدهای تولیدی نمونه، بیان کرد: اگر واحدی در سطح ملی "نمونه" انتخاب شود، مادامی که نمونۀ بازار نامنطبق برای آنها گزارش نشود، از نمونه‌برداری از محل تولید برای آن فرآورده معاف شده و اگر در سطح استان "نمونه" انتخاب شود، مادامی که نمونۀ نامنطبق برای آنها گزارش نشود ( اعم از بازار یا خط تولید)، در هر سال تنها یک بار برای فرآورده مربوطه از محل تولید نمونه‌برداری انجام می‌گیرد.
این مقام مسؤول در پایان خاطرنشان کرد: پس از بررسی مستندات ارائه شده، بر اساس امتیاز کسب شده، واحدهای برتر جهت انتخاب به عنوان نمونه کشوری به سازمان ملی استاندارد ایران معرفی شده و از تولیدکنندگان نمونه ملی و استانی در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد تجلیل می‌شود.
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.