دسترسي سريع

اخبار

1398/10/18 چهارشنبهتوسط اداره‌کل استاندارد استان تهران انجام شد:
صدور 210 مجوز حذف از بازرسی کالا در مبدا
بازرسان استاندارد حدود 25 هزار نمونه از کالاهای صادراتی و وارداتی برای آزمون تعیین ماهیت گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، رئیس اداره نظارت بر کیفیت کالاهای صادرات و واردات این اداره‌کل گفت: از این تعداد نمونه، حدود 22 هزار نمونه مربوط به کالاهای وارداتی بوده و مابقی از کالاهای صادراتی بوده‌است.
وی ادامه داد: نمونه‌ها برای انجام آزمون تعیین ماهین در آزمایشگاه اداره‌کل و آزمایشگاه‌های تعیین ماهیت مستقر در گمرکات اجرایی استان تهران ارسال ‌شده‌اند.
سهیلا عادل‌زاده همچنین افزود: 210 مجوز حذف از بازرسی کالا در مبدا، توسط بازرسان استاندارد، در 9 ماهه نخست سال، صادر شده‌است.
این مقام مسؤول به انعقاد تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی تهران برای آموزش تجار، اشاره و تصریح کرد: در همین راستا، به منظور آگاهی بازرگانان از مقررات و قوانین صادرات و واردات سازمان ملی استاندارد ایران، این اداره‌کل با همکاری اتاق بازرگانی تهران، دوره آموزشی ارزیابی کیفیت کالاهاي صادراتی و وارداتی برای بازرگانان و متقاضیان کارت بازرگانی در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌کند.
برای این منظور، در نه ماه نخست سال‌جاری، کارشناسان اداره‌کل استاندارد تهران، بیش از 900 نفر- ساعت آموزش مجموعۀ قوانین و مقررات ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی برای متقاضیان برگزار کردند.
 
 
 
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر