سه‌شنبه 8 بهمن 1398   03:46:33
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
دوشنبه 7 بهمن 1398 15:34:37
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/9/10 يكشنبه
افزایش سرمایه‌های اجتماعی با نشان استاندارد
استاندار تهران با اشاره بر پیشرویی اداره‌کل استاندارد تهران در زمینه کیفیت کالاها، بر لزوم استانداردسازی کالای ایرانی جهت مقابله با قاچاق تاکید کرد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران،  در مراسم تجلیل از تولیدکنندگان برتر استان تهران، با اشاره به جایگاه تولیدکنندگان به عنوان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی کشور، اظهار داشت: امروزه استاندارد در همه ابعاد زندگی به ویژه در حوزه‌های سلامت و ایمنی جایگاه خاصی پیدا کرده است و هر اندازه تلاش کنیم که استاندارد را به مطالبه عمومی مبدل کنیم به همان نسبت رغبت به خرید کالای ایرانی بیشتر می‌شود.
وی گفت: نشان استاندارد در ابعاد مختلف زندگی مردم اهمیت دارد و سرمایه‌های اجتماعی را روز به روز افزایش می‌دهد.
این مقام مسؤول با بیان اینکه تلاش فعالان این حوزه سبب شده تا استاندارد از یک موضوع حاشیه‌ای به مفهومی کلیدی در زندگی مردم تبدیل شود افزود: در سال رونق تولید تمرکز مدیران دولتی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز متمرکز بوده البته در سوی دیگر تلاش جهادگونه فعالان حوزه استاندارد نیز قابل تقدیر است تا با ارتقا کمیت و کیفیت کالای ایرانی بتوانند نقش موثری در تأمین بازارهای داخلی داشته باشند.
 
استاندار تهران سپس تأکید کرد: اگر انتظار داریم تا مردم به کالای قاچاق اقبالی نداشته باشند مستلزم استانداردسازی کالای ایرانی است از اینرو اداره کل استاندارد نقش موثر و تحول آفرینی در ترغیب شهروندان به خرید کالای ایرانی دارد.
  
استاندار تهران سپس ادامه داد: اداره کل استاندارد تهران پیشرو است و در زمینه نظارت، ارزیابی و ارتقا بخشیدن به کیفیت کالاها فعال عمل می‌کند و باید تولیدکنندگان که در صف مقدم جبهه تحریم و جبهه اقتصادی قرار دارند در چنین شرایطی با همه کمبودها کیفیت تولیدات را ارتقا دهند تا رضایتمندی عمومی نسبت به کالاهای داخلی افزایش پیدا کند.
 
محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بعضی از خودروهای داخلی کیفیت لازم را ندارند و در
۱۰۰ کیلومتر پیمایش میزان مصرف با استاندارد فاصله دارد، باید بخش دولتی از تصدی‌گری خارج شده و با رعایت اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شود تا کیفیت بهبود پیدا کند و بتوانیم تولید با کیفیت و استاندارد را در جامعه داشته باشیم

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.