شنبه 21 تير 1399   03:56:46
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
شنبه 21 تير 1399 02:33:41
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/7/14 يكشنبهباامضای دو تفاهم‌نامه
ساخت پروژه‌های ساختمانی غیراستاندارد متوقف خواهدشد
با امضای تفاهم‌نامه بین اداره‌کل استاندارد استان تهران با سازمان نظام مهندسی تهران، ایمن‌سازی بناها در استان تهران، بیش از پیش نظارت و استانداردسازی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد تهران، در پی انعقاد تفاهم‌نامه بین این اداره‌کل و سازمان نظام مهندسی تهران، مصالح، فرآورده‌ها و تجهیزات ساختمانی مشمول استاندارد اجباری نه تنها حین تولید، بلکه در زمان مصرف در پروژه‌های ساختمانی نیز بازرسی خواهند شد.
 در حاشیه این مراسم، محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد تهران گفت: تفاهم‌نامه جدید نگاه ویژه به قوانین بالادستی مثل قانون نظام مهندسی و قانون  تقویت و توسعه نظام استاندارد- که یکسال قبل در مجلس تصویب و ابلاغ شده است-دارد.
وی با اشاره بر اینکه حضور و مشارکت متخصصان، انجمن‌ها و مهندسین ناظر در تدوین استانداردهای مربوط به مصالح ساختمانی که نقطه شروع هر فرایندی است، می‌تواند منجر به کاهش خطاها در اجرا شود، ادامه داد: در زمان ساخت ساختمان از تجهیزات غیراستاندارد استفاده می‌شود؛ که این موضوع همکاری چندجانبه و چندبخشی برای ساماندهی تولید و مصرف مصالح ساختمانی را می‌طلبد.
این مقام مسؤول همچنین خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم با نظام مهندسی ساختمان هماهنگ شویم و فهرست تجهیزات استاندارد را به سازندگان ارائه  و استفاده از آن را اجباری و نظارت کنیم، در بناها از این مصالح استفاده نخواهد شد.
طاهری گفت: در این تفاهم‌نامه کمیته مشترکی دیده شده که وظیفه سیاستگذاری را برعهده دارد و کار آن سیاستگذاری برای کارگروه اجرایی است و انجمن‌ها نیز بنا به موضوع مرتبط در جلسات حضور خواهند داشت.
مدیرکل استاندارد استان تهران تاکید کرد: سعی می‌کنیم با هم‌افزایی که با نظام مهندسی ساختمان داریم، گام بلندی در استاندارسازی مصالح ساختمانی از تولید تا مصرف برداریم.
همچنین در این مراسم محمد طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه یکی از بزرگترین خلاء‌های موجود عدم تعامل بین ارگان‌ها است و این تفاهم‌نامه تلاشی است برای بهبود هماهنگی و تعامل و بسترسازی برای استفاده از ظرفیت‌های این دو نهاد، گفت: تعامل و هماهنگی این دو نهاد در افزایش کیفیت ساخت و ساز می‌تواند تاثیرگذار باشد.
وی افزود: یکی از خلا‌هایی که در ساخت و ساز شهری آفت بزرگی به حساب می‌آید، استفاده از فراورد‌ها و مصالح غیر استاندار است که موجب هدرفت سرمایه‌های ملی و کاهش عمر ساختمان می‌شود علاوه بر آن موجب از بین رفتن ایمنی و از بین رفتن سازه‌ها نیز می‌شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه در راستای تفاهم نامه‌ای است که در سال ۹۵ امضا شده، نقص‌هایی که در آن وجود داشت شناسایی شده و در این تفاهم نامه جدید سعی
 
 
 
عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ
بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.