دسترسي سريع

اخبار اداره كل تهران

توقیف ۲۰۶ کپسول اکسیژن غیر استاندارد

کارشناسان اداره کل استاندارد استان تهران، ۲۰۶ کپسول اکسیژن غیر استاندارد را از تعدادی از فروشگاه‌های عرضه کننده این کالا، توقیف کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمداحسان معزی کارشناس اداره کل استاندارد استان تهران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز به همراه نمایندگان اتحادیه کشوری گاز‌های طبی و سنتی از فروشگاه‌های عرضه کپسول‌های اکسیژن واقع در میدان حسن آباد تهران بازرسی انجام شد.
وی افزود: در این بازدید، کپسول‌های اکسیژن و سایر گاز‌های فشرده از نظر داشتن نشان استاندارد و انجام تست‌های دوره‌ای بررسی شد که تعدادی از کپسول ها، فاقد شرایط لازم از نظر استاندارد بودند.
معزی اضافه کرد: کپسول‌های گاز‌های فشرده باید هر پنج سال یک بار در آزمایشگاه‌های استاندارد تست شوند و تاریخ تست آن بر روی بدنه کپسول هک شود.
وی گفت: در صورتیکه از زمان تست قبلی یک کپسول بیشتر از پنج سال گذشته باشد، آن کپسول فاقد استاندارد لازم است و باید معدوم شود.
عبدالوهاب محمودی یکی دیگر از کارشناس اداره کل استاندارد استان تهران گفت: صورتجلسه توقیف کپسول‌های غیر استاندارد در حضور عرضه کنندگان، تهیه شد و به قسمت حقوقی اداره کل استاندارد برای انجام مراحل بعدی، تحویل داده خواهد شد.

محمودی افزود: پس از بررسی در بخش حقوقی، در صورت احراز تخلف، پروند به مراجع قضائی برای رسیدگی ارجاع خواهد شد.