دسترسي سريع

1399/5/7 سه‌شنبه
صحت عملکرد بیش از 99 درصد وسایل توزین در استان تهران
بازرسی‌های کارشناسان استاندارد از وسایل توزین مورد استفاده در دادوستد عمومی، در استان تهران در چهارماه گذشته، صحت عملکرد بیش از 99 درصد این وسایل را نشان داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در این خصوص تشریح کرد: بر اساس ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس و وسایل سنجش، وسایل توزین باید حداقل یک مرتبه در سال بازرسی و صحت عملکرد آنها مورد آزمون قرار بگیرد.
وی با اشاره بر آزمون دوره‌ای 6100  وسیلۀ توزین در این مدت 4ماهه، ادامه داد: بر اساس بازرسی‌های کارشناسان استاندارد و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت‌شده، این آمار نشان داد، در زمان آزمون، تنها 60 وسیله، یعنی کمتر از یک درصد وسایل توزین آزمون‌شده در استان، منطبق با استاندارد نبودند.
این مقام مسوول با اشاره بر اینکه وسایل توزینی که صحت عملکرد آنها تایید نشود، برچسب تایید صحت عملکرد بر آنها الصاق نمی‌شود، افزود: شهروندان با مشاهده برچسب مذکور می‌توانند از عدم کم‌فروشی وسیله توزین مورداستفاده مطمئن شوند.
طاهری همچنین در خصوص سوالات متعدد شهروندان از قانونی بودن دریافت هزینۀ آزمون از واحد صنفی نیز خاطر نشان کرد :بر اساس مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، برای انجام این آزمون، کارمزدی باید توسط خود واحد صنفی پرداخت شود که تعرفۀ آن، هر سال توسط سازمان ملی استاندارد تعیین و به ادارات‌کل استانی ابلاغ می‌شود.
 

نسخه قابل چاپ